World Wide Photowalk 2010

World Wide Photowalk 2010

V sobotu jsem byl stejně jako dalších 33 486 fotografů po celém světě fotit. Byl jsem na World Wide Photowalk. Tuto akci pořádá už třetím rokem americký fotograf a Photoshop „guru“ Scot Kelby s cílem potkat se s lidmi, které focení baví. Po celém světě se letos zorganizovalo přes 1 100 skupinek, které v jeden den vyrazily do ulic, něco nafotily a pak se o tom všem pobavily v hospůdce u dobrého jídla. Výborný způsob, jak se seznámit, zafotit si a něco se i naučit. Mrkněte na oficiální web http://worldwidephotowalk.com/ a na blog Scota Kelbyho.

Jedna „fotoprocházka“ byla i v Brně (další v Praze, a to bylo v ČR všechno). Z přihlášených 14 zájemců jsme se v sobotu dopoledne sešli nakonec jen čtyři, ale i tak to stálo zato: Carlos Lopez z Peru (organizátor), jedna slečna z Filipín, Vikin a já. Ostatní asi odradila zatažená obloha. Počasí nic moc, málo světla, žádné stíny… Ale i tak jsme cestou přes Lužánecký park k Jakubáku nenechali naše cannony a nikony ani chvilku v klidu. Výhodou takové skupinky fotografů je, že je kolemjdoucí víc tolerují a někdy i sami zapózují před objektivem. Tak jsme fotili třeba herečku Městského divadla, spoustu psů a páníčků, stromy, kytky, domy, no prostě všechno. Asi po dvou příjemně strávených hodinách jsme skončili u Černýho medvěda na obědě. Super akce, za rok bude zase.

Součástí World Wide Photowalk 2010 je i soutěž o nejlepší fotku. Potřeboval bych jednu ze svých vybrat, tak mi prosím pomožte a v komentářích pište vaše tipy. Díky!

Fotky z letošní World Wide Photowalk jsou k vidění na Flickru.


tb

To jsem celý já!

1 COMMENT
  • mondzi

    nohy, nohy, nohy, same nohy…moje oblubene nohy? c.18

Comments are closed.